Autoistme parandus – 7 põhjust, miks tasub pöörduda sadulsepa poole

Sõitu alustades taasavastad end mõttelt, et istmed vajavad uuendust ja mis veelgi olulisem, nii juht kui kaasreisijad mugavamat ning ohutumat istet.

Anname sõidukiomanikele ülevaate sellest, milliste istmemuredega saab aidata sind sadulsepp. Autoistme parandus tähendab nii nahatamist, iluvigade kõrvaldamist, polstritöid, turvapadja vahetust või istmesoojenduse parandust. Aitame sul ära tunda autoistmete kulumisastme, otsustamaks, millal on viimane aeg need parandusse viia, et taastada algne seisukord või luua uus disain.

nahkistmete parandus

"Autoistme parandus tähendab nii nahatamist, iluvigade kõrvaldamist, polstritöid, turvapadja vahetust või istmesoojenduse parandust."

# 1. Istmed on kulunud

Kõik mis liigub, see kulub. Igapäevasõiduks või tööks kasutusel oleva sõiduki nahk- ja kangasistmed kuluvad kiiresti. Et neile uus välimus anda ei ole vaja välja vahetada tervet istet, vaid on võimalik vana kate eemaldada ning asendada uuega. Vajadusel saab välja vahetada katkised detailid uute vastu. Peamine põhjus, miks istmetel katted katki lähevad on see, et poroloon kulub ära, mille tagajärjel jääb kate nö kotti ning hakkab kortsuma ja kuluma, sest – tühi kott ju püsti ei seisa.
Soovid kaitsta oma rasketehnika istmeid liigse kulumise või määrdumise eest?
Lahenduseks on lasta valmistada ja paigaldada eemaldatavad istmekatted, mis on õmmeldud, arvestades istme eripärasid – need püsivad erinevalt poeomadest ka kindlalt paigal. Selliseid istmekatteid saab vajadusel lihtsalt puhastada või vahetada. Heaks valikuks on kõrge kvaliteediga materjalid, mis tagavad kulumiskindluse. Võimalik on soetada kas kunstnahast, spetsiaalsest kangast või naturaalnahast kate.

# 2. Istmed on katki

Vastu seljatuge toetades tunned teravat torget, sest istmeraam on väändunud ja metallosad hakkavad istumist segama? Katkise istme puhul taastame kogu konstruktsiooni, alates istmeraami parandusest, mille käigus saab raam pulbervärvimise teel värske välimuse (pulbervärvimist kasutame ainult kogu istme taastamise puhul, istme parandamisel tavaliselt värvime lihtsalt sprayga). Vahetame välja ja võimalusel parandame katkised osad. Istmete parandus, polsterdamine ja nahatamine annavad istmele algse ja värske välimuse.

"Peamine põhjus, miks istmetel katted katki lähevad on see, et poroloon kulub ära, mille tagajärjel jääb kate nö kotti ning hakkab kortsuma ja kuluma, sest – tühi kott ju püsti ei seisa."

# 3. Istme sees olev poroloon on väsinud või katki

Pikemal sõidul väsib selg või jääb istmik kangeks? See on märk sellest, et istme sees olev poroloon on ära vajunud ning ei taga istumisel piisavat toetust. Sellisel juhul on vajalik teostada istmete poroloonitööd, mille käigus taastatakse kogu istme kuju koos külgedega. Nii säilib mugavus istumisel ka pikemate sõitude vältel.

# 4. Purunenud on turvapadi

Ohutus ennekõike! Kaasajal on kõigil uuematel autodel istmete sees ka turvapadjad. Kui sõiduk on osalenud avariis ning avanenud on turvapadi, siis on võimalik istmete taastamise käigus vahetada välja katkised turvapadjad tervete vastu. Seejärel uuesti kokku õmmelda avanenud istmekatted.

"Kui sõiduk on osalenud avariis ning avanenud on turvapadi, siis on võimalik istmete taastamise käigus vahetada välja katkised turvapadjad tervete vastu."

# 5. Istmesoojendus ei tööta

Külma ilmaga nahkse istme peale potsatades vannud endale, et nüüd lõpuks lased parandada auto elektrilise istmesoojenduse, mida oled pikalt edasi lükanud. Peale istmete parandamise on võimalik kohendada või välja vahetada istmesoojenduse elemendid (osad). Selleks, et ka külmematel ilmadel rõõmu tunda soojast istmest.

# 6. Olemasolev iste on ebamugav

Igal autol pole võimalik istmeasendit korrigeerida. Kuid lahendus on olemas – muuta saab ka istme enda kuju, et juhil kulgeks sõit võimalikult mugavalt. Näiteks lühemate inimeste puhul on võimalik teha istet kõrgemaks ja pikemate inimeste jaoks vastupidi. Erivajadustega inimestele mõeldes on võimalik täielik istme ümberehitus. Näiteks saab istmele anda juurde lisakõrgust porolooniga või vajadusel seda vähemaks võtta, lisada nimmetoele padi jne. Alati on olemas lahendus.
Erilahenduste puhul saab ehitada uue seljatoe ning mugavuse lisamiseks muuta selle kõrgust ja kuju. Sätime porolooni pehmust kõvemaks või vastupidi. Ehitame ümber istmepõsed või peatoe, et iste vastaks juhi soovile ja vajadustele.

autoistmete nahatamine

"Igal autol pole võimalik istmeasendit korrigeerida. Kuid lahendus on olemas – muuta saab ka istme enda kuju, et juhil kulgeks sõit võimalikult mugavalt."

# 7. Soov muuta olemasoleva istme välimust

Alati ei pea iste olema katki või kulundud, et selle välimust muuta. Kui teile ei meeldi oma sõiduki nahksisu või istmekatete disain, siis võib selle teha ümber kangassisuks või isegi kombineerida kahte materjali omavahel. Loome teie soovidele vastavad disainlahendused – tikandid, õmblused, mustrid. Lisame istmetele vajadusel ka erikujulisi logosid ja embleeme.

Kõik me soovime, et meie sõidud kulgeksid alati mugavalt ja veelgi enam – turvaliselt. Selles mängib suurt rolli autoistme seisukord ja disain. Igale erisoovile on olemas lahendus, mille tagavad meistrite kvaliteetne töö ja materjalid, mis peavad vastu ka karmimatele tingimustele. Seda nii sõiduautode, rasketehnika, vee- või lennutehnika istmete puhul.

Sadulsepp24 – autoistme parandus ja taastamistööd. Taastame ja parandame sinu sõiduki istmed. Rõõmuga kuulame sinu soove ja teostame konsultatsioone. Vaata meie tehtud töid, et saada inspiratsiooni, millised võiksid välja näha sinu sõiduki uued istmed.

 

 

Sulle meeldis see artikkel?

Jaga